Zwiedzaj z przewodnikiem za „free”

Poszukujesz przewodnika z pasją? Masz dość wyklepanych na pamięć historyjek z zakurzonych kronik? Chciałbyś usłyszeć o największych atrakcjach miejsca w którym jesteś i jednocześnie nie zasnąć z nudów? Drogi czytelniku, świetnie trafiłeś, mam zamiar podzielić się z Tobą moją ulubioną stroną, która umożliwia uczestnictwo w darmowych wycieczkach po największych miastach Europy (i nie tylko).

Firma, którą chcę Ci przedstawić została założona w roku 2003 przez Chrisa Sandemana. Na dzień dzisiejszy zatrudnia około 170 pracowników i 400 „wolnych” przewodników w 18 miastach na całym świecie. Jego koncepcja darmowych wycieczek z przewodnikiem jest dziś jedną z najbardziej znanych. Na wycieczkę z Sandemanem można wybrać się między innymi w Berlinie, Madrycie, Nowym Jorku czy Paryżu (pełna lista na stronie internetowej).

Jak to działa? Bardzo prosto.

Za Free Tour, jak sama nazwa wskazuje nie płacisz nic. Rezerwujesz jedynie datę i godzinę na ich stronie internetowej. Zgodnie z polityką firmy niesprawiedliwością jest płacić za usługę, która jeszcze się nie odbyła i właściwe może Ci się wcale nie spodobać. To Ty jesteś tutaj szefem. Rezerwujesz sobie darmową wycieczkę, a dopiero po jej zakończeniu decydujesz ile pieniędzy chcesz na nią przeznaczyć – zgodnie ze swoim budżetem i jakością atrakcji. Jeżeli jesteś zadowolony możesz przekazać przewodnikowi dowolną kwotę, albo po prostu odejść, jeśli był do niczego.

Poza „free tour” firma oferuje inne, komercyjne wycieczki w bardzo rozsądnych cenach. Są to dość niestandardowe, ciekawe propozycje, które mogą przybliżyć miasto z nieco innej perspektywy. W ofercie znajdziesz między innymi wycieczkę po najciemniejszych, historycznych zakątkach Londynu, piwny szlak przez centrum Pragi, czy zwiedzanie Barcelony na rowerach. W każdym mieście dostępnych jest kilka różnych wycieczek do wyboru, na które warto rzucić okiem przed wyjazdem.

Według mnie…

Z moich dotychczasowych doświadczeń wnioskuję, że system ten sprawdza się znakomicie. Przewodnik jest zmotywowany, by zadowolić swoją grupę i zebrać jak największe napiwki, a uczestnik może korzystać ze świetnej jakości wycieczki, za cenę którą sam jest w stanie zapłacić. Miałam przyjemność skorzystać z usług Sandemans w Barcelonie, Nowym Jorku oraz dwa razy w Londynie. W najbliższym czasie planuję wybrać się na taką wycieczkę do Amsterdamu i Brukseli.

Dodatkowo mogę przyznać z ręką na sercu, że moi dotychczasowi przewodnicy byli po prostu świetni. Znakomicie umieli opowiedzieć najważniejsze historie pół żartem – pół serio, nie zatracając przy okazji historycznego wątku i faktów. Zawsze była to osoba młoda, energiczna, z pasją, talentem do opowiadania, wielką wiedzą, ale również i świetnym poczuciem humoru. Nie wiem jak to działa – skąd oni ich biorą, ale po 4 wycieczce przestało mnie to już dziwić 😉

Więcej szczegółów oraz rezerwacje znajdziesz tutaj:  http://www.neweuropetours.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *